Dokazano je, da team buildingi krepijo medsebojne odnose med zaposlenimi, saj se med izvajanjem določenih aktivnosti udeleženci med seboj povežejo, bolje spoznajo ter skupaj dosežejo zadani cilj. Ekipno delo, aktivno sodelovanje in boljša komunikacija se iz team buildinga prenese v podjetje in tako pozitivno vpliva na kolektivno produktivnost znotraj le-tega.
Na spletu lahko dobimo zanimive team building ideje, na podlagi katerih se poslovodje lažje odločijo in povabijo svoje zaposlene. Nekateri team building so bolj aktivni in se odvijajo v naravi. Sem spadajo kolesarjenje, plezanje, pohodi, adrenalinski parki, ipd. V kolikor preživijo veliko časa na prostem in so dovolj aktivni, potem so bolj »umirjeni« team building bolj zanje bolj ustrezni. Udeleženci na takih tipih team buildingov lahko brainstormajo, se igrajo detektive kjer rešujejo zanke, ali iščejo skriti zaklad.
ZAKAJ NA KULINARIČNI TEAM BUILDING?
Kombinacija obeh je kulinarični team building, na katerem sodelujoči preizkušajo svoje kulinarične sposobnosti in se naučijo vrsto novih kuharskih trikov. Znano je, da kulinarika sprošča in z medsebojnim sodelovanjem ter kančkom kreativnosti pa lahko ustvarimo kombinacijo neštetih zanimivih jedi. Udeleženci v skupinah rotirajo med različnimi vrstami kulinarike in se preizkusijo v izdelavi sushija, peki mesnih dobrot, pripravi domačih testenin ter mešanju cocktailov.